Про центр

м. Дніпропетровськ, вул. Володимира Антоновича, 6, гот. “Свердловськ”
к.321 тел./факс 744-98-58
dcsi@dcsi.dp.ua

Дніпровський Центр Соціальних досліджень (далі ДЦСД) був заснований в 1999 році незалежною групою аналітиків для спостереження за суспільно-політичною ситуацією в Дніпропетровській області, вивчення різних її аспектів й інформування про їх. Головною місією організації є об’єднання зусиль наукових і громадських організацій, засобів масової інформації, громадськості для дослідження соціально-економічних, соціокультурних процесів у регіоні й використання отриманих даних для розвитку інститутів цивільного суспільства в Дніпропетровській області. Для виконання цієї місії ДЦСД ставить перед собою наступні завдання:

  • Систематичне вивчення суспільної думки в широкому спектрі суспільно-політичних питань.
  • Проведення наукових досліджень із проблем влади, партійно-політичної структуризації українського суспільства, розвитку організацій “третього сектора” та ін.
  • Проведення “круглих столів” по найбільш актуальних проблемах, пов’язаних з розвитком інститутів цивільного суспільства.
  • Організація й проведення науково-теоретичних і науково-практичних семінарів і конференцій з метою поширення й популяризації політичного й цивільного утворення.
  • Здійснення обміну інформацією між дослідницькими структурами Дніпропетровського регіону та України, поширення результатів досліджень ДЦСД.
  • Експертна й аналітична підтримка мас-медіа, суспільних, політичних і державних структур.
  • Видання довідників й інформаційно-аналітичних бюлетенів на теми, які охоплюють різні напрямки суспільно-політичного життя Дніпропетровського регіону та України.

Протягом 1999-2004 р., при сприянні Національного фонду в підтримку Демократії (США), Центр видав ряд інформаційно-аналітичних видань на різні теми, які охоплюють такі напрямки суспільно-політичного життя, як відносини центра й регіонів у сучасній Україні, парламентські й президентські вибори, проведення загальноукраїнського референдуму, розвиток місцевого самоврядування в Дніпропетровській області, відносини між громадськими організаціями й засобами масової інформації, боротьба з корупцією й ін. За ці роки ДЦСИ провів чимало різних досліджень, семінарів, “круглих столів” і науково-практичних конференцій на згадані теми.

У дискусіях, які проходять на заходах беруть участь лідери партійних, суспільних і профспілкових організацій, керівники й відповідальні працівники місцевих органів влади і самоврядування, народні депутати України.

Організація “Дніпропетровський центр соціальних досліджень” включає 5 постійних співробітників: соціолог, два досвідчених й авторитетних журналісти, два політологи. Завдяки широким зв’язкам постійних працівників ДЦСИ серед учених, журналістів, політиків, суспільних і партійних діячів, до участі в програмах ДСЦИ залучаються десятки фахівців різних профілів (у тому числі з місцевих ВУЗОВ).