Как противостоять пропаганде и информационной войне? Опыт Днепра

Вопрос борьбы с российской пропагандой в условиях информационной войны остро встал перед СМИ Украины. Ежедневно каждому журналисту и редактору приходится не только создавать новости, но и анализировать их достоверность и релевантность (далее – УКР.).

У четвер, 26 квітня о 14.30 у Дніпропетровській ОДА (проспект  Олександра Поля, 1) відбудеться дискусія, що має на меті зробити зріз експертного середовища щодо впливу пропаганди на інформаційний простір Дніпра та регіону, проблемні аспекти верифікації та критичного сприйняття фейків, найгостріші кейси та виклики 2018 року. Про це повідомляє «Громадський простір».

Також, під час заходу буде презентовано видання “Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою”, що окреслює конкретні загрози російської пропаганди суспільній думці та медіа в Україні. У книзі описані способи, у які Кремль намагається вести свою інформаційно-психологічну війну як проти України, так і проти демократичних цінностей загалом.

Головна мета обговорення – залучити якнайширше коло українських журналістів та експертів для формування детальних рекомендацій як для української влади, так і для міжнародних урядів та організацій.

На обговоренні експерти та журналісти торкнуться таких питань:

  • В чому ключові небезпеки впливу російської пропаганди в Дніпрі та в регіоні?
  • Що робити українській владі, місцевій владі, міжнародним інституціям, активістам та журналістам для протистояння дезінформації та інформаційно-психологічній війні?
  • На що слід звертати увагу міжнародної спільноти?

Запрошуємо приєднатися до дискусії редакторів, журналістів, блогерів, громадських активістів та усіх зацікавлених тематикою. Учасники прес-конференції отримають примірник видання “Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою” українською мовою.

Модератори заходу: Костянтин Ромашко, менеджер проекту UkraineWorld, заступник директора відділу європейських програм ГО “Інтерньюз-Україна”, Тетяна Матичак, журналістка та медіатренерка, співавторка видання. До участі у дискусії долучаться ключові експерти, журналісти, науковці та громадські активісти.

Де? м. Дніпро, Дніпропетровська ОДА, проспект Олександра Поля, 1, аудиторія 322
Коли? 14.30-16.30, четвер 26 квітня 2018.

Для участі, будь ласка, зареєструйтеся за лінком.

За додатковою інформацією звертайтесь до Ольги Гуртовенко за телефоном +38 050 82 02 777, ogurtovenko@internews.ua та Костянтина Ромашка, +38 098 647 55 47, kromashko@internews.ua.

Захід проводиться за підтримки програми «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз-Нетворк» та фінансової підтримки АМР США.

Посібник створений ГО “Інтерньюз-Україна” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках Проекту “Громадська Синергія” і Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.